2012. február 13., hétfő

Magyar cserkészszövetségek Fóruma ülés, Fülek


Vége lett az otthoni látogatásomnak. Az indulást úgy időzítettük, hogy együtt utazzunk a Romániai Magyar Cserkészszövetség (RMCSSZ) elnökségével, mivel úti célunk egyazon volt. Együtt vágtunk a nagy utazásnak. Csak úgy futottak el mellettünk a falvak, városok, országok. Mentünk, mendegéltünk, éjjel 1-re odaértünk. Addigra már majdnem mindenki ott volt, s folyt az ismerősök üdvözlése. Igazából másnap kezdődtek a programok, s a vele járó lóti-futi. Bevásárlás, tea- és kávéfőzés, ropogtatni valók és üdítők,vizek biztosítása stb. Tennivaló akadt bőven. Mikor épen semmit nem kellet ténykednünk, akkor belehallgattunk a
konferenciába. A konferenciának sok érdekes témája volt,mint pl. : egységes cserkésznevelés a magyar cserkészszövetségekben, cserkészparkok, közös vezetőképzők, nemzeti nagy tábor stb. Rengetegérdekes vélemény, hozzászólás hangzott el a témákkal kapcsolatban. Részt vettek a Magyar Cserkészszövetség, a Vajdasági Magyar Cserkészszövetség, a Kárpátaljai Magyar Cserkészszövetség, a Külföldi Magyar Cserkészszövetség, a Romániai Magyar Cserkészszövetség és a házigazda Szlovákiai Magyar Cserkészszövetség elnökei,külügyi vezetői és képviselői. Csupa ismert ember a cserkészetben. A megbeszélések nagy hevét kis ünnepség tette színesebbé,mikor is megünnepeltük a Magyar Cserkészszövetségek Fórumának születésnapját. A munka után este lazítóprogram következett,ahol laza beszélgetés keretében mindenki véleményt cserélhetett a másikkal. Vasárnap szentmisén vettünk részt és megnéztük a füleki várat, majd a kimerítő programsorozat után mindenki hazafele vette útját.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése