2012. január 9., hétfő

Képzés Terchova













Tudni kell, hogy az önkéntesi egy évben két kötelező képzés van, amin részt kell venni annak, ki önkéntességre adja a fejét. Van egy kezdőképzés, nemsokkal megérkezés után és a féléves képzés, amin úgy fél év után kell részt venni. No hát az a terchovai az első ilyen kötelező képzés volt. Eléggé izgultunk az elején, merthogy két dologban is rosszul állt a szénánk: egyrészt mivel Terchova egészen keleten van, mi meg délnyugaton, így egy igen hosszú utazás várt ránk, váltogatva vonatokat, buszokat egy számunkra teljesen ismeretlen terepen; másrészt pedig a képzés szlovákul meg angolul zajlott és én egyik nyelvet sem uraltam igazán finoman fogalmazvaJ Három hónap alatt mióta itt voltam a szlovákot nem igazán lehet megtanulni, angolul meg alap dolgokat inkább értettem,mint beszéltem… Szóval nem álltam túl jól. De a végén minden megoldódott… ugyanis Kismedve, a főnökünk elvitt minket autóval  a képzés helyére. Az út így sokkal szórakoztatóbb volt, ugyanis Kismedve útközben mesélt meg megmutatott dolgokat,mint például az utunkba eső várakat, megálltunk a Vág partján Kralován ban, ahonnan a nagy cserkész Vági tutajtúra indult és még sorolhatnám. Megérkezésünkkor Kismedve segítségével eligazítást is kaptunk az esti programmal kapcsolatban, úgyhogy nem volt zűr. Még egy napot kellett aztán kibírni, ugyanis utána jött egy tolmács,úgyhogy megoldódott ez a probléma is :D Az ellátás nagyom jó volt, szép helyen voltunk, a programra se lehet panasz. Felvilágosítottak minket az önkéntes élet rejtelmeiről, volt ott bemutató,közös játék, előadások, városfelfedező vetélkedő, kirándulás a hegyekbe, jókedv, kacagás. Igen jó társaság jött össze. Ez bebizonyosodott a záró kerti parti során is, amit teljesen magunknak kellett megszervezni, kiosztani a feladatokat magunk közt, egy egész este programját kitalálni és megszervezni, sütni, díszíteni stb. A végén nagy nehezen tudtunk csak elválni társainktól és haza indultunk a messzi keletről megint csak Kismedvével és a feleségével.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése